Zdrowie i ekologia dominują – wybrano debiuty 2018 roku

Debiuty 2018 roku wybrane. W ręce kapituły konkursowej przekazanych zostało 50 produktów wprowadzonych na polski rynek w 2018 roku. Największą popularnością cieszyła się kategoria „napój niegazowany”. Oceniający szczególną uwagę zwrócili na niebanalne połączenia smakowe, czyste etykiety i funkcjonalność produktów oraz nieaktywne chemicznie szklane opakowania. Rada konkursowa zauważyła, że w tegorocznej edycji konkursu wystartowały w głównej mierze produkty wygodne w użyciu, ze składnikami o działaniu prozdrowotnym, jak również napoje typu „smoothie” mogące zastąpić porcję owoców lub warzyw. Wyniki zostały ogłoszone 24 września 2018 r. podczas Polskiego Kongresu Napojowego w Krynicy-Zdrój.

 

Wyniki konkursu Good Drink – debiuty 2018:

WODA

Złoty medal za Mama i ja sport cap dla Wosany

Z opinii rady arbitrów: klarowna, odżelaziona woda źródlana. Pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka i ujęcie z Parku Narodowego bardzo dobrze świadczą o wodzie.

 

SPORT DRINK

Złoty medal za Vital Fresh Apple Freak dla Krynicy Vitamin

Z opinii rady arbitrów: Opakowanie dobrze dobrane kolorystycznie, wyrazisty smak, zapach. “Plus” za dodatek naturalnego soku, żeń-szenia i naturalnej kofeiny.

Srebrny medal za Powerade Vitamin dla Coca-Cola HBC

Z opinii rady arbitrów: Ergonomiczne opakowanie, skierowane do osób aktywnych fizycznie, ciekawy dodatek owocu baobabu.

 

DLA NAJMŁODSZYCH

Złoty medal za Mama i ja mini dla Wosany

Z opinii rady arbitrów: Bezpieczne i wygodne opakowanie, przystosowane dla najmłodszych konsumentów, przyzwyczajajmy dzieci do niesłodzonych napojów – dla zdrowia!

 

“Z PROCENTEM”

Złoty medal za Mionetto Prosecco bio dla Henkell & CO

Z opinii rady arbitrów: Eleganckie opakowanie, ciekawie zaprezentowana etykieta, dobrze dobrany bukiet smakowy, idealne połączenie składników.

Srebrny medal za Pink gin 37,5% dla Henkell & CO

Z opinii rady arbitrów: Idealny dla kobiet, charakteryzuje się intensywnym truskawkowym smakiem. Ciekawy design ekologicznego opakowania.

Brązowy medal za Totino ice cool dla Henkell & CO

Z opinii rady arbitrów: Schłodzony, idealny na upały, ciekawe połączenie aromatu tropikalnych owoców i ziół, stworzony dla fanów wermutów.

 

HERBATA/KAWA RTD

Złoty medal za Café d’or latte vanilla do Krynicy Vitamin

Z opinii rady arbitrów: Słodki, a zarazem łagodny smak kawy. Bardzo dobre połączenie składników, eleganckie opakowanie.

Srebrny medal za Fuze Tea Green Lime Mint dla Coca-Cola HBC

Z opinii rady arbitrów: Bardzo dobry orzeźwiający napój, o odpowiednio dobranych składnikach.

Brązowy medal za Dream Bean Ice Coffee Cappuccino dla Krynicy Vitamin

Z opinii rady arbitrów: Mleczno-kawowy smak, dobre połączenie składników. Opakowanie dobrane kolorystycznie do zawartości, bardzo eleganckie.

 

NAPÓJ GAZOWANY

Złoty medal za Kinley Bitter Lemon dla Coca-Cola HBC

Z opinii rady arbitrów: Przyjemny zapach i orzeźwiający smak. Plusem jest to, iż jest nieklarowany – widoczne cząstki cytryn. Do tego szklane, ekologiczne opakowanie.

Srebrny medal za ChaiKola Zero dla Wild Grass

Z opinii rady arbitrów: Ciekawa kompozycja smaku, z dodatkiem naturalnych składników, bez konserwantów i zbędnych sztucznych substancji. Ciekawa aranżacja opakowania.

Brązowy medal za Kinley Ginger Ale dla Coca-Cola HBC

Z opinii rady arbitrów: Ciekawy imbirowy smak, ekologiczne szklane opakowanie.

 

SOK

Złoty medal za Karotka plus jabłko marchew mango len dla Fortuny

Z opinii rady arbitrów: Ciekawa etykieta, sugerująca wpływ soku na proces odchudzania. Len zastosowany jako dodatek wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, żołądka, szklane opakowanie podkreśla wartość napoju.

Srebrny medal za Sok z Owoców jagody kamczackiej dla Polskiej Róży

Z opinii rady arbitrów: 100% sok, niesłodzony. W ekologicznym szklanym opakowaniu. Można pić bezpośrednio lub dodawać do napojów, walory prozdrowotne bezcenne.

Brązowy medal za Smoothie jabłko banan brzoskwinia morela pomarańcza cytryna dla Fortuny

Z opinii rady arbitrów: Dobrze dobrany skład, ciekawa kompozycja i smak.

 

NAPÓJ NIEGAZOWANY

Złoty medal za Smoothie Exotic Mix dla Victorii Cymes

Z opinii rady arbitrów: Bardzo ładnie prezentujący się napój w szklanym opakowaniu, piękny pomarańczowy kolor, bez konserwantów. Naturalny skład, napój charakteryzujący się cechami prozdrowotnymi.

Srebrny medal za Smoothie z nasionkami kiwi – ananas, winogrono, guawa, banan, liczi, gruszka, grawiola, cytryna dla Sokpolu

Z opinii rady arbitrów: Ekologiczny materiał opakowania, bardzo ciekawe połączenie wielu składników dało niepowtarzalny smak i potencjalne prozdrowotne działanie na konsumenta, szczególnie ciekawy jest dodatek nasion kiwi.

Brązowy medal za Coco Garden Orange dla Krynicy Vitamin

Z opinii rady arbitrów: Ciekawa kompozycja smakowo-zapachowa, wyczuwalne drobinki kokosa dodają pozytywnych wrażeń. Zastosowana woda kokosowa, charakteryzuje się właściwościami odżywczymi i prozdrowotnymi.

 

Konkurs, w którym wyłaniane są najciekawsze nowości napojowe dedykowany jest zakładom spożywczym z całej Polski, które dynamicznie przyczyniają się do rozwoju trendów na polskim rynku. Celem konkursu Good Drink jest promocja dobrych napojów oferowanych na polskim rynku oraz prezentacja najciekawszych rozwiązań w zakresie opakowania i sensoryki produktu.

 

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu Good Drink – debiuty 2019.POWRÓT