Laureaci Good Drink 2020

Podczas Jesiennych Warsztatów Rozlewniczych poznaliśmy tegorocznych zwycięzców konkursu Good Drink.

Tutaj do pobrania medale (edycja 2020):

złoty (kliknij)

srebrny (kliknij)

brązowy (kliknij)

Napoje zostały ocenione w pięciu kategoriach.

POZNAJCIE ZWYCIĘZCÓW

Dla orzeźwienia

Złoty medal dla Browaru Głubczyce S.A. za napój Chmielada

z opinii kapituły: świetny pomysł na gazowany, bezalkoholowy napój orzeźwiający, szczególnie jak jest schłodzony. Dodatkowo plus za odkręcany kapsel (typu twist)

Srebrny medal dla Polska Róża Ernest Michalski Sp. z o.o. za Syrop malinowo-imbirowy

z opinii kapituły: bardzo dobry produkt, z odpowiednim składem – wyłącznie na bazie soków NFC (czyli nie z koncentratów), bez polepszaczy, konserwantów czy innych sztucznych dodatków. Świetny zamiennik dla domowych przetworów. Interesujący dodatek imbiru, który zawiera cenne substancje o działaniu leczniczym. Jest to więc produkt zgodny z dzisiejszymi standardami i trendami w obszarze zdrowego stylu życia.

Brązowy medal dla Wosana S.A. za Wodę Cristal

z opinii kapituły: Woda źródlana dla wszystkich amatorów takiego orzeźwienia: różne nasycenie dwutlenkiem węgla

Dla zdrowia

Złoty medal dla Sokpol Sp. z o.o. za zestaw Złote Smoothie z kurkumą i z imbirem

z opinii kapituły: sok wieloowocowy zawierający zarówno soki: ananasowy, jabłkowy i cytrynowy (bezpośrednio wyciskane), jak i przeciery: z jabłka, guawy oraz persymony. Wyczuwalny smak imbiru, jednak nie przebijający innych smaków. Producent deklaruje również dodatek witaminy C wspomagającej prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, co łącznie z dodatkiem imbiru czyni ten produkt produktem o charakterze prozdrowotnym. Konsystencja gęsta, przecierowa, smoothie bogate w składniki odżywcze.

Srebrny medal dla Polska Róża Ernest Michalski Sp. z o.o. za Bio syrop malinowy z miodem

z opinii kapituły: bardzo dobry produkt, z odpowiednim – bardzo prostym składem – wyłącznie na bazie soków NFC (czyli nie z koncentratów), bez polepszaczy, konserwantów czy innych sztucznych dodatków. Tak naprawdę zawiera tylko dwa składniki – ekologiczny sok NFC z malin i miód. Świetny zamiennik dla domowych przetworów. Dodatek miodu czyni ten syrop produktem o charakterze prozdrowotnym. Jest to więc produkt zgodny z dzisiejszymi standardami i trendami w obszarze zdrowego stylu życia, produkt wykonany z ekologicznych składników.

Brązowy medal dla Excellence S.A. za Biorę napój z witaminami D3 i K2 „czarne”

z opinii kapituły: niegazowany, owocowy napój o ciekawym smaku. Dodatek soku z owoców czarnego bzu mającego właściwości prozdrowotne, a także dodatek witamin D3 i K2 (co producent jeszcze dodatkowo podkreślił umieszczając na opakowaniu hasło „zdrowe kości”). Wygodne opakowanie, odpowiednia pojemność.

Wygodne życie

Złoty medal dla SPORTFOOD Paweł Bachanek za sok Święty spokój

z opinii kapituły: „Czuć” odpowiednią jakość tego produkt. Wieloowocowy sok wyprodukowany wyłącznie z bezpośrednio wyciskanego soku. Bez dodatku cukru, zawiera tylko cukry z owoców i warzyw występujące naturalnie. Odpowiednia dla tego rodzaju produktów wartość energetyczna – produkt dość sycący, zawierający odpowiednią ilość składników bogatych w wartości odżywcze. Odpowiednia konsystencja, bardzo ciekawe połączenie smaków. Może być świetnym zamiennikiem posiłku. Wszystko na TAK 🙂

Srebrny medal dla Sokpol Sp. z o.o. za Zestaw Pomidorowy Solevita

z opinii kapituły: bardzo dobry produkt, szczególnie dla fanów pomidorów. Ciekawe i różnorodne połączenie smaków warzywnych – propozycja zarówno smaku dość łagodnego (z bazylią), jak i bardziej ostrego (z dodatkiem papryczki chili). „Czysty” skład, bez polepszaczy , konserwantów i innych sztucznych dodatków. Niewielka zawartość cukru, Odpowiednia pojemność – 200 ml. Dodatkowy plus za opakowanie – zgodne z nowoczesnymi trendami, takimi jak np minimalizm w formie, kolorze, czy surowiec z jakiego zostało wykonane. Na podkreślenie zasługuje również nazwa „Adorro pomidorro”, jak i humorystyczne rymowanki umieszczone na opakowaniu.

Brązowy medal dla Krynica Vitamin S.A. za Cold Brew Coffee & Lemonade

z opinii kapituły: interesujący, nowatorski produkt o dość ciekawym smaku – gorzki wytrawny smak kawy został przełamany słodko-kwaśnym smakiem lemoniady cytrynowej. Połączenie, które wydawałoby się, że jest dość dziwne – w efekcie finalnym – całkiem pasujące do siebie.

Owoc w dobrej formie

Złoty medal dla Sokpol Sp. z o.o. za Tłoczony sok Grand jabłkowy

z opinii kapituły: świetny, naturalny produkt, składniki pochodzące z rolnictwa ekologicznego, soki oczywiście wyciskane bezpośrednio; wysoka zawartość witaminy C dodatkowo poprawia jakość produktu. Na duży plus zasługuje opakowanie, również ekologiczne, co podkreśla także producent podając, że 83% opakowania jest pochodzenia roślinnego, a zakrętka została wykonana z trzciny cukrowej, opakowanie posiada ponadto certyfikat FSC i nadaje się do recyklingu. Produkt – zarówno jego „wnętrze” (czyli zawartość), jak i opakowanie – w 100% jest ekologiczne.

Srebrny medal dla Excellence S.A. za Mus I Am Bio brzoskwinia, jabłko, banan, mango

z opinii kapituły: Idealne na przekąskę, w podróży lub w pracy.
Bardzo smaczny produkt w wygodnym opakowaniu

Brązowy medal dla Sokpol-Koncentraty Sp. z o.o. za Mus owocowo-warzywny Vital Kids Bio

z opinii kapituły: bardzo smaczne musy, o różnorodnych smakach; dodatkowo dużym plusem jest „czysty” skład, bez cukru. Świetny produkt dla dzieci – zarówno smaczny, o gęstej konsystencji, ale jednocześnie zawierający składniki owocowo-warzywne bogate w wartości odżywcze. Produkt ekologiczny, wzbogacony witaminą C.

 

Z procentem

Złoty medal dla Krynica Vitamin S.A. za Cosmo Espresso Martini

z opinii kapituły: Super smak mocnej kawy ale złagodzony odpowiednimi dodatkami smakowymi

Srebrny medal dla Krynica Vitamin S.A. za Cosmo Melo Love

z opinii kapituły: Ciekawy owocowy smak orzeźwiających napojów z lekkim procentem.

Brązowy medal dla Krynica Vitamin S.A. za Cosmo Aperol Spritz

z opinii kapituły: Ciekawy owocowy smak orzeźwiających napojów z lekkim procentem.

Kapituła konkursu Good Drink 2020 obradowała w składzie:

dr. inż hab. Dorota Kręgiel, Politechnika Łódzka
dr hab. Monika Stoma, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Beata Pyś-Skrońska, Polska Izba Opakowań
Aleksandra Wojnarowska, redakcja AGROindustry

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!POWRÓT